דבר המנהל – אורן וינר

שלום רב,

כבר כמעט שנה שבה אני ממלא תפקיד של מנהל בית אבות סיעודי גדול בקרית אתא שהוא אחד מהבתים של רשת בן יהודה הוותיקה והמצוינת. www.benyehuda100.co.il

בחודשים האחרונים בשיחות רבות שאני מקיים עם חברים וקולגות עולות שאלות דומות הקשורות לתחום מאתגר זה! הנושאים שמעניינים אותנו הם רבים ומתוכם בחרתי להתייחס פה לשאלת כוח האדם. יש לי הזכות והכבוד לנהל ביחד עם מנהלת הסיעוד שלנו צוות מטפלים מסור ומקצועי.

אבל…

כיצד עלינו לנטוע בעובדים שלנו את תחושת השליחות ולפתח בהם את החמלה הנדרשת כדי לטפל בדיירים היקרים שנמצאים בבתי האבות הסיעודיים ברחבי הארץ. במדינות רבות כלל אין מערך אשפוז לטווח ארוך המטפל ודואג לאזרחים הזקוקים לעזרה בפעולות הרגילות היומיומיות שכולנו מבצעים מבלי לחשוב על כך ומבלי להפנות מודעות ותשומת לב למורכבות הפעולות האלו.

מתי בפעם האחרונה הכרתם תודה על כך שהצלחת לקום מהמיטה בבוקר, להתלבש, להתרחץ ולהכין משהו לאכול?

האוכלוסייה המבוגרת בישראל רק הולכת וגדלה ולאור תוחלת החיים הצפויה עלינו להיערך להתמודד עם מספר רב של אזרחים וותיקים שנתנו את מיטב שנותיהם למדינה וכעת זקוקים לעזרה, לעזרה של כולנו!

הצוות שלנו מורכב מאנשים מדהימים שנותנים מעצמם כל יום וליל על מנת לטפל בדיירים השוהים בבית האבות וזקוקים לעזרה הבסיסית ביותר כמו להתקלח, להתנייד ממקום למקום ולעתים גם לאכול. אני מאמין שאם נכבד וניתן לעובד המטפל את ההערכה והכבוד שמגיע לו או לה, נוכל לשמור על צוות מקצועי ויציב. לוקח זמן רב להכיר את הדיירים ואת המאפיינים הייחודיים לכל אחד מהם. לצורך כך, אנו נוקטים בצעדים רבים על מנת להטיב ולשמר את העובדים שלנו כולל המטפלים, אנשי האחזקה, צוות המטבח,  אנשי המשק והניקיון, הצוות הרב מקצועי, האחים ואחיות והסגל הרפואי. בין השאר אנו יוזמים ארוחות בוקר משותפות לכלל הצוות, ארוחת שבירת הצום האפטיר בחודש הרמאדן, ציון יום האישה, יום האחות, טיולים מחלקתיים, מסיבות פורים ועוד פעולות רבות ומגוונות שמתקיימות לאורך כל השנה ונועדו בעיקרן להביא לשימור המשאב היקר ביותר שלנו והוא העובד!

האתגרים הרבים שעומדים בפני בתי האבות והתאמתם למאה ה 21 צריכים להיות בראש סדר היום של החברה הישראלית. לדיירים הסיעודיים אין קול שזועק וצועק והם אינם יכולים להתארגן ולהפגין בצמתים כדי ליצור שיח ציבורי על הקשיים הרבים איתם מתמודד המערך הסיעודי בישראל.

אני רוצה לחיות בחברה שדואגת לדור המבוגר שלה. אני שואף לחיות בחברה שבה ניתן דוגמא לילדינו כיצד לנהוג בהורים והסבים וסבתות של כולנו. אנו פועלים ומתאמצים יום וליל, על מנת לאפשר לעובדים להתפרנס בכבוד ולעבוד עם חיוך.

מי ייתן ונצליח במשימה חשובה ואנושית זו.

אורן וינר

מנהל בית אבות

בן יהודה, קרית אתא

נפתח בית האבות החדש של רשת בן יהודה בקרית ביאליק! מוזמנים להירשם ולקבל פרטים נוספים.נא השאירו פרטים ונציגנו יצור איתכם קשר לקבלת מידע נוסף.

    X
    סניף ביאליק- חדש!

    תחזוקה וקידום האתר